Parlament Europejski

Zajmujemy się projektami inwestycyjnymi, badawczymi, badawczo - rozwojowymi, szkoleniowymi. Obsługujemy klientów działających niemal we wszystkich branżach
i sektorach
.

Obsługujemy 40% jednostek sektora nauki
w kraju.

Wybrane Projekty Instytut Morski

Instytut Morski, Gdańsk

"Zintegrowana platforma informacji o środowisku południowego Bałtyku - BalticBottomBase"

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, działanie 2.3 

wartość uzyskanego dofinansowania: 13 094 480,95 złDziałalność człowieka na morzu wzrasta w gwałtownym tempie. Już w obecnej chwili Bałtyk ma pierwszeństwo w transporcie energii do Europy, kolejne gazociągi i terminale LPG są budowane lub planowane. Wielkie zainteresowanie wzbudza rozwój morskiej energetyki wiatrowej, być może w powiązaniu z instalacjami sprężania powietrza. Szacuje się, że transport morski na południowo-wschodnim Bałtyku wzrośnie co najmniej dwukrotnie do roku 2020, stwarzając potrzebę dalszej rozbudowy portów oraz dalszego rozwoju autostrad i połączeń kolejowych z zapleczem regionu. Jednocześnie na wybrzeżu rośnie zapotrzebowanie na przestrzeń dla turystyki i rekreacji, wraz z popytem zarówno na domy mieszkalne jak i domy wakacyjne.

W obliczu tak powiązanych ze sobą potencjalnych możliwości, trudności i zagrożeń, region Bałtyku jest i będzie przedmiotem intensywnych badań, co ułatwi tworzony w ramach Projektu system BBB zapewniając szybki dostęp do aktualnych i wiarygodnych danych dla szerokiego grona odbiorców.

link do strony Projektu

Skontaktuj się z nami

Masz pytanie dotyczące naszych usług?
Chcesz otrzymać dotację?

formularz kontaktowy
mapa dojazdu

 

Zdjęcie © Parlament Europejski – Dział Audiowizualny, pozostałe materiały © DGE Bruxelles Polska
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach analityczno-statystycznych. W dowolnym momencie możesz wyłączyć obsługę plików cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.