Parlament Europejski

Zajmujemy się projektami inwestycyjnymi, badawczymi, badawczo - rozwojowymi, szkoleniowymi. Obsługujemy klientów działających niemal we wszystkich branżach
i sektorach
.

Obsługujemy 40% jednostek sektora nauki
w kraju.

Wybrane Projekty Instytut Lotnictwa

… Phoenix - zasilany energią słoneczną bezzałogowy samolot będzie szybował 24 godziny na dobę, na wysokościach uniemożliwiających dostrzeżenie go „gołym okiem”….

Instytut Lotnictwa, Warszawa


Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, działanie 1.2.1 

wartość uzyskanego dofinansowania: 10 312 400,00 złPhoenix to bezzałogowy samolot stratosferyczny zasilany energią elektryczną otrzymaną z ogniw słonecznych i akumulatorów, innowacyjna platforma przeznaczona do szeroko pojmowanego monitoringu i unikalna na skalę światową koncepcja prowadzenia obserwacji. Jego zadaniem będzie zdobywanie informacji m.in. na temat zagrożenia pożarowego, stanu powodziowego czy zmian stanu atmosfery. Phoenix to rozwiązanie tańsze i efektywniejsze niż stosowane obecnie na rynku świadczenia usług monitoringu oparte o samoloty i satelity, charakteryzując się przy tym szeregiem właściwości niespotykanych w dotychczasowych rozwiązaniach tego problemu.

link do strony Projektu
link do artykułu dotyczącego Projektu

Skontaktuj się z nami

Masz pytanie dotyczące naszych usług?
Chcesz otrzymać dotację?

formularz kontaktowy
mapa dojazdu

 

Zdjęcie © Parlament Europejski – Dział Audiowizualny, pozostałe materiały © DGE Bruxelles Polska
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach analityczno-statystycznych. W dowolnym momencie możesz wyłączyć obsługę plików cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.