Parlament Europejski

Zajmujemy się projektami inwestycyjnymi, badawczymi, badawczo - rozwojowymi, szkoleniowymi. Obsługujemy klientów działających niemal we wszystkich branżach
i sektorach
.

Obsługujemy 40% jednostek sektora nauki
w kraju.

Wybrane Projekty Instytut Farmakologii PAN

… innowacyjność zaprzęgnięta do walki z depresją? TAK!

Instytut Farmakologii Polskiej Akademii Nauk, Kraków 


Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, działanie 1.2.1

wartość uzyskanego dofinansowania:  40 669 180 zł


„DEMETER. Depresja - mechanizmy - terapia” to innowacyjna, zintegrowana platforma, która poprzez realizację kompleksowego programu badań podniesie skuteczność walki z depresją - czwartym co do liczebności schorzeniem populacji XXI wieku. DEMETER to rozpoznanie etiologii depresji i mechanizmów odpowiedzialnych za fenomen oporności na działanie leków przeciwdepresyjnych poprzez skupienie się na chorobach afektywnych, nie zdefiniowanych do chwili obecnej przyczynach depresji, modelowanie symptomów choroby, definiowanie czynników ryzyka zapadalności na depresję oraz podniesienie dotychczasowej efektywności terapii (interakcje leków, ich nowe punkty działania, nowe leki), wreszcie przygotowanie podłoża do badań klinicznych, których rozwój możliwy będzie w nadchodzących kilku latach, a dotyczyć będzie diagnostyki w oparciu o genomikę, transkryptomikę, proteomikę, techniki zaawansowanego obrazowania aktywności mózgu celem stratyfikacji cierpiących na depresję i definicji predykatorów efektywnej terapii depresji.

link do strony Projektu

Skontaktuj się z nami

Masz pytanie dotyczące naszych usług?
Chcesz otrzymać dotację?

formularz kontaktowy
mapa dojazdu

 

Zdjęcie © Parlament Europejski – Dział Audiowizualny, pozostałe materiały © DGE Bruxelles Polska
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach analityczno-statystycznych. W dowolnym momencie możesz wyłączyć obsługę plików cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.